תורת החשמל להנדסאי מכונות
מחיר הקורס: ₪199   ₪ 298.5
לרכישת הקורס
כולל:
65 שעות
קצת על הקורס קצת על הקורס
קורס מבוא להנדסת החשמל הנו קורס יסודי במגמת הנדסת חשמל, הראשון מתוך מספר קורסים בנושא.
הקורס בנוי מהחלקים הבאים: הכרות בסיסית עם המושגים המרכזיים ומעגלי זרם ישר, הסליל והקבל המעגל החשמלי, תופעות המעבר של מעגלים מסדר ראשון ושני, מעגלי זרם חילופין, מגברי שרת (יעודכן בהמשך), מסננים (יעודכן בהמשך), מודל זוגיים (יעודכן בהמשך) ומעגלים מגנטיים.

ספר הקורס מכיל סיכום מדויק של כל תכני הסרטונים, התרגילים והתשובות באופן מלא.

תקוותינו שקורס זה יקנה לכם את הכלים ההכרחיים להמשך הלימודים במגמות החשמל, האלקטרוניקה וההנדסה בצורה הטובה ביותר.
בברכה, צוות האתר גול.

בניהולו הפדגוגי של מר אבי יומטוביאןשימו לב - הפרק "פונקציות תמסורת, סרטוטי בודה והתמרות לפלס" הינו בבנייה כעת. הנושאים הבאים יתעדכנו בהקדם. תודה על ההבנה ובהצלחה בלימודים! צוות האתר גול. 

תוכן הקורס
3 לחץ על העגלה להוספת התוכן המבוקש
 • פרק 1 - מבוא לחשמל והגדרות יסודיות
  פרק זה מכיל את הרקע הפיזיקלי והמתמטי להבנת המושגים: מטען ושדה חשמלי, מתח חשמלי, זרם חשמלי והתנגדות אוהמית, הקשר שבין הגדלים - חוק אוהם. הספק ואנרגיה חשמליים ומעגלי זרם ישר בסיסיים.

  זמן: 3:56 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 2 - טכניקות בניתוח מעגלים חשמליים
  פרק זה עוסק בטכניקות השונות לניתוח מעגלי זרם ישר, הכרות עם מכשירי מדידה ושימושם במעגל החשמלי, משפטי הרשת העברת הספק מרבי והגדרת צרכנים וספקים במעגל.

  זמן: 3:25 שעות   מחיר: ₪49
 • פרק 3 - שיטות יסודיות בניתוח מעגלים
  חיבור נגדים בטור ובמקביל, מחלק מתח, מחלק זרם, המרת כוכב-משולש (המרת פאי-טי), גשר ויטסטון.

  זמן: 5:45 שעות   מחיר: ₪49
 • פרק 4 - משפטי הרשת
  המרת מקורות, מתחי צמתים, נוסחת מילמן, זרמי חוגים, מאזן הספקים, סופרפוזיציה, שקול תבנין ונורטון.

  זמן: 11:43 שעות   מחיר: ₪49
 • פרק 5 - קבלים במעגל חשמלי
  בפרק זה מוצג הקבל בהקשר פיזיקלי תחילה ולאחר מכן בהקשר חשמלי. מפותחים הכלים המתמטיים הדרושים להבנת מעגלי RC ונלמדות טכניקות בניתוח מעגלי זרם ישר עם קבלים ומעגלי RC שונים.

  זמן: 3:23 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 6 - אלקטרומגנטיות וסלילים
  פרק זה עוסק בתהליכים אלקטרומגנטיים בסיסיים אשר מטרתם היא הבנת מושג ההשראות. לאחר מכן מובאים המושגים: כא"מ מושרה ואנרגיה מגנטית. לבסוף מוצגים מעגלי זרם ישר עם סלילים - מעגלי RL שונים ותופעות הקשורות למעגלים אלו.

  זמן: 2:16 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 7 - אותות חשמליים
  פרק זה משמש כמבוא למעגלי זרם חילופין. בתחילה נלמדים נושאים נבחרים בטריגונומטריה ולאחר מכן מוצגים אותות חשמליים שונים והטכניקות לניתוחן. מובאים המושגים: הספק ממוצע והספק RMS באותות כלליים ואותות מחזוריים שונים.

  זמן: 2:25 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 8 - תופעות המעבר במעגלים מסדר ראשון ושני
  הפרק עוסק בניתוח מעגלים מסדר ראשון ושני, כתיבה ופתירה של משוואה דיפרנציאלית, פתרונות ZIR ו-ZSR, ניתוח עירורי כניסה שונים, ובדיון בצורות הפתרון ובדרך הגישה לשאלה.

  זמן: 10:46 שעות   מחיר: ₪59
 • פרק 9 - מעגלי זרם חילופין
  הפרק פותח בחשבון עם מספרים מרוכבים לצורך ניתוח פאזורי של מעגלי זרם חילופין. לאחר מכן מוצגים מעגלי זרם חילופין בסיסיים, העכבה החשמלית ומשולש עכבות, הדיאגרמה הפאזורית, משולש ההספקים, טכניקות שונות בניתוח מעגלי זרם חילופין ע"י שימוש במשפטי הרשת ומעגלי תהודה טוריים, מקבליים ומעורבים.

  זמן: 10:43 שעות   מחיר: ₪80
 • פרק 10 - פונקציות תמסורת, סרטוטי בודה והתמרות לפלס
  פרק זה עוסק בניתוח פונקציות התמסורת של מעגלים שונים, כיצד לתאר אותם באמצעות סרטוטי בודה וכיצד לנתח מעגלים באמצעות התמרת לפלס

  זמן: 5:58 שעות   מחיר: ₪49
 • פרק 11 - מעגלים מגנטים
  הפרק פותח במעגלים מגנטים פשוטים המורכבים מסליל המלופף על גבי ליבה פרומגנטית ולאחר מכן עוסק בתכונות הדדיות שונות. בפרק נלמדים הנושאים: חוק אמפר, חוק הופקינסון, מציאת השראות עצמית, הדדית ושקולה בין סלילים מצומדים וחישובים שונים של עירור זרם חילופין.

  זמן: 4:06 שעות   מחיר: ₪59