תורת החשמל
מחיר הקורס: ₪199   ₪ 298.5
לרכישת הקורס
כולל:
48 שעות
קצת על הקורס קצת על הקורס
קורס תורת החשמל הנו קורס יסודי במגמת הנדסת חשמל המותאם לבחינות הסופיות של מה"ט בפרט ולתלמידים הלומדים במגמת חשמל במוסדות שונים בארץ בכלל. הקורס מכיל את הרקע הפיזיקלי והמתמטי הנדרש בכל שלב על מנת להבין את שורשם של המושגים השונים בחשמל.
הקורס בנוי מארבעה חלקים מרכזיים: מעגלי זרם ישר, הסליל והקבל המעגל החשמלי, מעגלי זרם חילופין ומעגלים מגנטיים.

ספר הקורס מכיל סיכום מדויק של כל תכני הסרטונים, התרגילים והתשובות באופן מלא. בנוסף תוכלו למצוא נספחים שונים בסופו להיעזרות כללית.

הקורס פותח בשיתוף מר ניר גהלי, מרצה לאלקטרוניקה וחשמל.

תקוותינו שקורס זה יקנה לכם את הכלים ההכרחיים להמשך הלימודים במגמות החשמל, האלקטרוניקה וההנדסה בצורה הטובה ביותר.
בברכה, צוות האתר גול.

הקורס 'תורת החשמל' מיועד להנדאסים הלומדים לבחינות מה"ט. הקורס לא דורש ידע מקדים במתמטיקה או פיזיקה וסוקר את כל הנושאים הנדרשים בטרם העיסוק במעגלים חשמליים.  


תוכן הקורס
2 לחץ על העגלה להוספת התוכן המבוקש
 • פרק 1 - מבוא לחשמל והגדרות יסודיות
  פרק זה מכיל את הרקע הפיזיקלי והמתמטי להבנת המושגים: מטען ושדה חשמלי, מתח חשמלי, זרם חשמלי והתנגדות אוהמית, הקשר שבין הגדלים - חוק אוהם. הספק ואנרגיה חשמליים ומעגלי זרם ישר בסיסיים.

  זמן: 3:56 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 2 - טכניקות בניתוח מעגלים חשמליים
  הפרק עוסק בטכניקות לניתוח מעגלי זרם ישר: חיבור נגדים בטור ובמקביל, מקורות אנרגיה אידיאליים ומעשיים, בלתי תלויים ותלויים, מכשירי מדידה אידיאליים ומעשיים, מחלק מתח, מחלק זרם, המרת כוכב משולש, גשר וינסטון, שיטות מתחי צמחים וזרמי חוגים, שקול תבנין ונורתון, נוסחת מילמן, עקרון הסופרפוזיציה, העברת הספק מירבי, תאים חשמליים

  זמן: 3:25 שעות   מחיר: ₪49
 • פרק 3 - שיטות יסודיות בניתוח מעגלים
  חיבור נגדים בטור ובמקביל, מחלק מתח, מחלק זרם, המרת כוכב-משולש (המרת פאי-טי), גשר ויטסטון.

  זמן: 5:45 שעות   מחיר: ₪49
 • פרק 4 - משפטי הרשת
  המרת מקורות, מתחי צמתים, נוסחת מילמן, זרמי חוגים, מאזן הספקים, סופרפוזיציה, שקול תבנין ונורטון.

  זמן: 11:43 שעות   מחיר: ₪49
 • פרק 5 - קבלים במעגל חשמלי
  בפרק זה מוצג הקבל בהקשר פיזיקלי תחילה ולאחר מכן בהקשר חשמלי. מפותחים הכלים המתמטיים הדרושים להבנת מעגלי RC ונלמדות טכניקות בניתוח מעגלי זרם ישר עם קבלים ומעגלי RC שונים.

  זמן: 3:23 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 6 - אלקטרומגנטיות וסלילים
  פרק זה עוסק בתהליכים אלקטרומגנטיים בסיסיים אשר מטרתם היא הבנת מושג ההשראות. לאחר מכן מובאים המושגים: כא"מ מושרה ואנרגיה מגנטית. לבסוף מוצגים מעגלי זרם ישר עם סלילים - מעגלי RL שונים ותופעות הקשורות למעגלים אלו.

  זמן: 2:16 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 7 - אותות חשמליים
  פרק זה משמש כמבוא למעגלי זרם חילופין. בתחילה נלמדים נושאים נבחרים בטריגונומטריה ולאחר מכן מוצגים אותות חשמליים שונים והטכניקות לניתוחן. מובאים המושגים: הספק ממוצע והספק RMS באותות כלליים ואותות מחזוריים שונים.

  זמן: 2:25 שעות   מחיר: ₪29
 • פרק 8 - מעגלי זרם חילופין
  הפרק פותח בחשבון עם מספרים מרוכבים לצורך ניתוח פאזורי של מעגלי זרם חילופין. לאחר מכן מוצגים מעגלי זרם חילופין בסיסיים, העכבה החשמלית ומשולש עכבות, הדיאגרמה הפאזורית, משולש ההספקים, טכניקות שונות בניתוח מעגלי זרם חילופין ע"י שימוש במשפטי הרשת ומעגלי תהודה טוריים, מקבליים ומעורבים.

  זמן: 10:16 שעות   מחיר: ₪80
 • פרק 9 - מעגלים מגנטים
  הפרק פותח במעגלים מגנטים פשוטים המורכבים מסליל המלופף על גבי ליבה פרומגנטית ולאחר מכן עוסק בתכונות הדדיות שונות. בפרק נלמדים הנושאים: חוק אמפר, חוק הופקינסון, מציאת השראות עצמית, הדדית ושקולה בין סלילים מצומדים וחישובים שונים של עירור זרם חילופין.

  זמן: 4:06 שעות   מחיר: ₪59